Podsumowanie września - dużo dobrych wiadomości

W pierwszy weekend września (3-4.09) zawodników Trinergy można było spotkać na trasach w Warszawie, Bełchatowie, Przechlewie, Malborku, a także w australijskiej Mooloolobie podczas Mistrzostw Świata Ironman 70.3 :)

Rywalizacja na antypodach okazała się dla naszych podopiecznych prawdziwym wyzwaniem. Miłosz Sowiński z czasem 4h06’ zajął 29 miejsce w kategorii PRO, a Arek Podziewski z czasem 4h38’ był 47 w kategorii M40. Magda Warzybok wykręciła 5:40, Dobrochna Mierzejewska 5:47 co dało im odpowiednio 104 i 113 miejsce w kategorii K30. Iza Kuczyńska ostatecznie nie wzięła udziału w rywalizacji.

Podczas Castle Malbork Triathlon z czasem 4h38’ drugie miejsce zajęła Olga Kowalska, zmagająca się nie tylko z rywalkami ale również z solidnym zmęczeniem po ubiegłotygodniowym starcie w Challenge Norway. Miejsce dalej zameldował się Piotr Szefer, który z czasem 4h41’ zajął drugie miejsce w kategorii M40! Jarek Rybitwa wykręcił 4h55’, Jacek Dudkiewicz 5h10’, Wojtek Wcisło 5h10’, Sebastian Andrzejczyk 5h14’, Wojtek Sońta 5h39’, Zbyszek Samojilik 5h51’ :)

W Warszawie na dystansie 10 kilometrów rozegrano Bieg przez Most. W barwach Trinergy wystartowała Kasia Czerwińska, której czas 40:49 dał drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz Piotr Maj, któremu dycha zajęła 37:41 (co również skończyło się pierwszym miejscem w kategorii wiekowej - nagrody open nie dublowały się z AG).

14233785_10209360681725618_2027058628_o

W Bełchatowie na finale cyklu Triathlon Energy na dystansie 1/2 IM debiutował Mateusz Gawlas. Linię mety przekroczył po 6h02’! Na starcie dystansu 1/4 IM w Przechlewie stanął Adrian Zarzecki, który pokonał trasę w 2h10’.

Kolejny weekend (10-11.09) to fantastyczne i historyczne zwycięstwo Michała Podsiadłowskiego w Ironman Weymouth. Nigdy wcześniej żaden Polak nie triumfował na zawodach IM! Trzymamy kciuki za Hawaje 2017 :)

Równolegle w Ełku rozegrano finałową edycja Volvo Iron Triathlon. Tradycyjnie już mieliśmy swoich zawodników na każdym dystansie - od 1/8 do 1/2 IM :) Na 1/8 startowali Magda Grabowska (1:28), Michał Grabowski (1:18) i Wojtek Sońta (1:24). Państwo Grabowscy wygrali tym samym swoje kategorie wiekowej, przywożąc do domu najcenniejsze medale w K30 i M30! Równie udane okazały się starty na popularnej ćwiartce. Jako trzeci na mecie zameldował się Arek Podziewski (2:14 i wygrana w M40!), w K3 triumfowała Małgorzata Nowacka, Tomek Jurkowski wykręcił 2:16, Piotr Szefer 2:20, Lubomir Lubas 2:27, Darek Świderski 2:35, Bartek Miszewski 2:50 :) Skromny udział mieliśmy również w sztafecie mieszanej TKKF NON IRON, która zameldowała się na mecie na drugim miejscu! Na połówce Michał Paź wykręcił 5h15’ i tym samym ustanowił nowy rekord życiowy!

Projekt bez tytułu-5

Kolejny weekend (17-18.09)i kolejne udane wyścigi. W sobotę podczas Triathlon Stryków na dystanse 1/4 ścigał się Jarek Rybitwa. Linię mety przekroczył po 2h25’, co dało mu 21 miejsce open oraz 8 miejsce w kategorii M30. Niedziela to wymagający Ironman 70.3 w Chorwacji. Artur Zawadzki wykręcił w Puli 4h40’, co dało mu 27 miejsce w generalce oraz 7 w AG 35-39. Gratulujemy!!!

Ostatni weekend września (24-25.09) zdominowała rywalizacja na długim dystansie. W sobotę trzymaliśmy kciuki za startujących w Ironman Mallorca. Bartek Zych zaliczył bardzo udany debiut, kończąc wymagające zawody w 10h03’, Maćkowki Dowborowi dystans zajął 10h47’, Tomek Socha zameldował się na mecie po 10h52’. Niedziela to Maraton Warszawski oraz towarzyszący bieg na 5km: