Pływanie w wodach otwartych, biegi uliczne, wyścigi MTB oraz oczywiście triathlon. Kolejny startowy weekend za nami

W ostatni weekend byliśmy na zawodach nie tylko triathlonowych, chociaż gdyby połączyć pozostałe dyscypliny, w których startowaliśmy, to i tak wyszedłby triathlon.

W sobotę w Warszawie na Jeziorku Czerniakowskim rozegrano Mistrzostwa Warszawy Open Water. W konkurencji pływania w piankach na dystansie 1500 m. zwyciężył Tomek Kowalski, a trzeci był Miłosz Sowiński. Miłosz, który w ramach treningu przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w przyszły weekend w Austrii, w konkurencji pływania w piankach wystartował… bez pianki, więc tym większe uznanie dla niego. Obaj Panowie byli oczywiście najlepsi również w swoich kategoriach wiekowych. Na podium w swoich kategoriach stanęli także Magda Mazurkiewicz i Mateusz Bednarz.
 
Wyniki naszych zawodników z Mistrzostw Warszawy Open Water:

1500 m. triathloniści
Tomek Kowalski  20:18 – 1 miejsce open i 1 miejsce w kategorii wiekowej
Miłosz Sowiński  22:05 – 3 miejsce open i 1 miejsce w kategorii wiekowej

2950 m. pływacy (bez pianek)
Mateusz Bednarz 49:56 – 2 miejsce w kategorii wiekowej
Magda Mazurkiewicz 01:02 – 3 miejsce w kategorii wiekowej

 
                                             
   

 
W czasie, gdy w Warszawie pływano w wodach otwartych, w Gołuchowie rozgrywano triathlonowe Mistrzostwa Polski na dystansie super sprint. Świetnie spisał się powracający po wypadku Jacek Tyczyński, który wynikiem 42:24 zdobył srebrny medal w kategorii juniorów! Jacek trenuje pod opieką Tomka Kowalskiego i po Mistrzostwie Polski Juniorów w olimpijce, które w poprzedni weekend wywalczył w Ełku Miłosz Sowiński, to kolejny sukces naszego zawodnika w tej kategorii wiekowej.

 
 
 

W niedzielę w Serocku rywalizowano na dystansach ½ IM i ¼ IM. To nowa impreza na triathlonowej mapie. Na dłuższym dystansie Mateusz Stanicki wynikiem 4:57:27 zajął 4 miejsce open i pierwsze w kategorii wiekowej M35. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajął Karol Majewski.
Na dystansie o połowę krótszym, swoją kategorię wiekową (K25) wygrała Monika Luberadzka. Wynik 2:57:08 dał jej też piąte miejsce w klasyfikacji kobiet.
 
Wyniki naszych zawodników z Serocka:
 
½ IM
Mateusz Stanicki  4:57:27  - 1 miejsce w kategorii wiekowej
Karol Majewski  5:06:46 – 3 miejsce w kategorii wiekowej
 
¼ IM
Bartosz Komorowski 2:37:28
Piotr Daruk 2:39:02
Sebastian Andrzejczyk 2:41:43
Paweł Białecki 2:41:44
Michał Jabłoński 2:44:42
Monika Luberadzka 2:57:08 – 1 miejsce w kategorii wiekowej

W sobotę podczas drugiej edycji Żelaznego Biegu (750 m pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu) we Włodawie debiutowali Grzegorz Wierzbicki i Michał Warecki. Grzegorz ukończył z czasem 1:10:51, a Michałowi pokonanie trasy zajęło 1:17:13.

W sobotę, w ramach Biegu Ursynowa rozgrywano Mistrzostwa Polski w ulicznym biegu na 5 km, a w niedzielę w Garwolinie odbyła się kolejna edycja biegu „Avon kontra przemoc” na dystansie 10 km. Na Ursynowie biegali  Konrad Jędrzejewski i Piotr Barwiński. Obaj ukończyli z rekordami życiowymi, Konrad dołożył jeszcze jedną  „życówkę”, następnego dnia w Garwolinie na 10 km.

W Nadarzynie, dla odmiany można było pościgać się w zawodach MTB w kolejnej edycji Poland Bike Marathon. Na dystansie MAX (46 km) startował Paweł Kalinowski. Wyścig ukończył z czasem 1:31:28

Nasi partnerzy