Michał Kosmowski z kwalifikacją na Hawaje!!! #3szybkie

Takiej wycieczki do Chin zazdrości mu pewnie nie jeden triathlonista - podczas kwietniowego Ironman 70.3 Liuzhou Michał Kosmowski wykręcił 4h25', stanął na podium w swojej kategorii wiekowej i wywalczył slota na Mistrzostwa Świata na Hawajach!!! Więcej światła na całe wydarzenie rzuca nasza klasyczna rubryka #3szybkie, a Michałowi ogromnie gratulujemy :)

#1 Nie minęła połowa kwietnia, do sezonu triathlonowego w Polsce pozostał ponad miesiąc, w weekend jeszcze padał śnieg - a za Tobą już wymagający start na połówce. Jak wyglądały Twoje przygotowania do Liuzhou?

Przygotowania  to przede wszystkim systematyczna praca w zimie i dbanie o to aby pozostać zdrowym. Do tego dodałem mini obóz na przełomie lutego i marca w Hiszpańskim Calpe - i pod koniec marca byłem w najlepszej formie ever według Training Peaks :). Na 3 tygodnie przed zawodami zacząłem odpoczywać bo organizm domagał się już zluzowania. Kluczem do całości było najcięższe w mojej ocenie zadanie triathlonisty - czyli nie robienie niczego :)

#2 Starty na dalekim wschodzie to zawsze wyzwanie pod kątem aklimatyzacji - duża zmiana strefy czasowej, wyraźnie odmienny klimat. Jak wyglądała podróż w Twoim wykonaniu, ile dni przed startem zameldowałeś się na miejscu, jak przebiegła adaptacja na miejscu?

Na miejsce dotarłem w czwartek i zafundowałem sobie sporą dawkę odpoczynku, wręcz korciło mnie aby iść pobiegać, popływać… zrobić coś aktywnego. Ograniczyłem się do lektury i leżenia przerywanych sporadycznymi spacerami i przerwami na jedzenie. Co do pogody, nigdy nie miałem problemu z wysokimi temperaturami, wolę startować w ciepłym niż zimnym. W Chinach, "poza ulewą", tak naprawdę pogoda była idealna. Zmiana strefy czasowej to zawsze trudna sprawa. Niby nie potrzebuje też dużo czasu na aklimatyzację i staram się jak najszybciej przełączać nowy tryb. Już przed startem chodziłem wcześniej spać i wcześniej wstawałem, a na miejscu "przeciągnełem się" - tzn. po przylocie nie pozwoliłem sobie na sen zamiast tego dotrwałem do wieczora, aby nie mieć problemu z zaśnięciem. Tym razem zadziałało i razem z 3 dniami lenuchownia udało się osiągnąć optymalną formę.

#3 Jakie plany na nadchodzący sezon, gdzie zobaczymy Cię na linii startu?

To będzie dla mnie wymarzony sezon pod względem startów, planuje zaliczyć 3 najważniejsze imprezy triathlonowe na dystansie długim i średnim w Kalendarzu. Już na początek Challange Roth, potem MŚ Ironman 70.3 w Nicei oraz na deser MŚ Ironman na Hawajach. Napewno do tego dodam jakieś starty kontrolne w Polsce, dopasowując je do planu treningowego.

56811412_2002535909857273_4025815847476920320_n

57336149_2116899065031900_8803478815473926144_n

Nasi partnerzy