#wakacje2017 - zawody o których nie napisaliśmy jeszcze na stronie, a warto :)

W minionych tygodniach działo się tak dużo, że zwyczajnie nie znaleźliśmy czasu, żeby o wszystkim napisać. A sukcesów przecież nie brakowało!

Pierwszym wakacyjny weekend zaczęliśmy z wysokiego C. W sobotę na pierwszy ogień poszły zawody Beko Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Open Water. Małgorzata Nowacka zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (30:30 na 1500m), Radek Pawłowski w swojej AG przekroczył linię mety jako drugi (47:16 na 3000m). Chwilę później w Suszu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim. W kategorii PRO emocje zapewnił Miłosz Sowiński, który po naprawdę ciekawym wyścigu zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski oraz brązowy medal w rywalizacji Seniorów 👏👏👏 Czołówka wpadła na metę w ciągu 10 sekund, było naprawdę ciasno! W kategoriach wiekowych reprezentowali nas Max Świderski i powracający po kontuzji Maciej Dowbor, obydwaj zakręcili się około 10 miejsca w swojej AG. W tym samym czasie rozgrywano ćwiartkę w ramach Challenge Poznań. Tomek Wojciechowski wykręcił 2h08' (wygrana w AG!), Jacek Dudkiewicz 2h14’, a Jarek Debert 2h17’ - kudos! Doskonale spisali się zawodnicy partnerskiego SBR Team: Paweł Skuza i Adrian Zarzecki. Obydwaj wykręcili 2h02’ i stanęli na podium w swojej kategorii wiekowej 💪💪💪 W niedzielę rozgrywano połówkę i dystans pełnego IM. Na dystansie długim z czasem 10h29’ udanie zadebiutował Jarek Rybitwa 👏👏👏, a tak prezentują się wyniki połówkowiczów:
Konrad Stanoch 5h59'
Rozgrywany równolegle dystans 1/2 IM w Suszu okazał się dotychczas najmocniej obsadzoną półówką w tym roku. Najszybciej uwinął się Marcin Lipowski, który z czasem 4h11’ (nowa życiówka!) zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, ustępując tylko zwycięzcy całych zawodów - Danilovi Sapunovowi! Jacek Tyczyński po problemach na trasie biegowej dotarł na metę z czasem 4h14’ i zajął trzecie miejsce w kategorii M18. Swoją kategorię wiekową wygrała Ola Sosnowska (4h45’ i nowy PB), Agata Jarzembowicz z hukiem złamała 6 godzin - triathlonowa połówka zajęła jej 5h38’ 💃 Mąż Agaty również ustanowił nowy rekord życiowy na poziomie 4h37’ - co oznacza, że jest szansa na sub 10h w Borównie!

Projekt bez tytułu (12)

Kolejny weekend to legendarny Ironman Austria w Klagenfurcie. Świetna organizacja, fantastyczna atmosfera, boskie pływanie, piękny odcinek kolarski, ciekawy bieg, sprzyjające warunki i po latach ściemniania wreszcie domierzona trasa - polecamy te zawody!!! Poniżej naszej wyniki:
Bartek Danek - 9h51’ - 37 miejsce w AG
Barbara Fazan - 11h43’ - 17 miejsce w AG
Olga Kowalska - 9h59’ - 7 miejsce PRO
Arek Podziewski - 9h26’ - 7 miejsce w AG
Tomek Socha - 9h57’ i 34 miejsce w AG
Artur Zawadzki - 9h20’ - 12 miejsce w AG
Wisienką na torcie było zdobycie przez Arka slota na Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach! Więcej o drodze Arka na Big Island przeczytacie tutaj. W tak zwanym międzyczasie Małgorzata Nowacka zmagała się z trudnymi warunkami podczas Ironman 70.3 w norweskim Haugesund. Zakończone sukcesem zmagania przypieczętowała zdobyciem kwalifikacji na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w Chattanoodze! Gratulujemy  🚀🚀

Szybki powrót na krajowe trasy, bo tutaj też sporo się działo :) Marcin Konieczny zaliczył pierwszy triathlon w sezonie - podczas Triathlon Energy w Lidzbarku Welskim z czasem 4h17' zajął drugie miejsce na dystansie 1/2 IM. Podczas Garmin Iron Triathlon w Stężycy Tomek Wojciechowski i Maciek Dowbor zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce open na dystansie 1/8 💪💪💪 Wreszcie mocno obsadzony dystans olimpijski w Skarżysku-Kamiennej. Sergiusz Sobczyk z czasem 2h04’ zajął 4 miejsce, a Radek Pawłowski z czasem 2h14’ zajął 11 miejsce open. Do tego obydwaj panowie dołożyli pudła w kategoriach wiekowych 👏👏👏

19620928_1449880718402166_5636040952787177739_o

Koljejny weekend (8-9 lipca) to kultowe Challenge Roth i czterech debiutantów zmagających się z dystansem Ironman! W prawdziwie hawajskich warunkach Marcin Krasoń przekracza linię mety z czasem 10h06', Tomek Nowacki wykręca 10h57', Darek Świderski finiszuje z czasem 11h10', a Mikołaj Kałużny spędza na trasie 11h32'. Rzućcie okiem na #trzyszybkie ze świeżo upieczonymi Ironmanami - tutaj!

19956126_1247344005376471_6453136912377649955_oW tej sam weekend nie zabrakło również sukcesów na krajowej arenie   Naszych podopiecznych można było spotkać w Szczecinie i Bydgoszczy na dystansach od 1/8 do 1/2 IM. W Szczecinie startował Adam Jaroniec, który z czasem 4h13’ ustanowił nowy rekord życiowy, zajął 4 pozycję open i oczywiście wskoczył na pudło w kategorii wiekowej! W Bydgoszczy ściganie rozpoczęło się od dystansu 1/8 IM. Magda Grabowska z czasem 1h22’ zajęła trzecie miejsce w swojej AG, Maciek Dowbor z czasem 1h06’ był 25 open i trzeci w M35 💪💪💪 Dzień później na dystansie 1/4 najszybszy - mimo pomylenia trasy - okazał się Sergiusz Sobczyk (2h01’, 3 miejsce open i wygrana w kategorii M25), niedługo później na metę wpadł Marcin Lipowski (2h05’, 9 open i wygrana w M35) oraz Michał Podsiadłowski (2h13’). Karol Bielarski (2h16’), Jarek Debert (2h27’) i Piotrek Daruk (2h33’) ustanowili nowe rekordy życiowe na tym dystansie. Wśród pań z dobrej strony zaprezentowała się Ola Sosnowska (2h27’, 7 open i wygrana w K35) 👏👏👏 Wszystkim serdecznie gratulujemy!

unnamed-70Kolejny tydzień i kolejne udane starty  🚀🚀  Na pierwszy ogień Azoty Triathlon Radłów i wygrana Miłosza Sowińskiego w mocno obsadzonej stawce. Nie mamy pojęcia, ile wynosi tzw. Rekord Polski na ćwiartce, ale 1h48’ to całkiem szybko :) Piotrek Zarzycki wykręcił 2h10’, a Marcin Młynarczyk 2h22’ 💪💪💪 W Płocku na finale Garmin Iron Triathlon nie schodziliśmy z pudła. Na dystansie 1/8 trener Kowalski był drugi open, a Max Świderski stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii M18. Na dystansie 1/4 na podium w kategorii M45 zameldował się Daniel Glajc 🍾🍾🍾 Last but not least - Specialized Triathlon Series w Nieporęcie. Na 1/8 na podium w swoich kategoriach wiekowych zameldowali się Magda i Michał Grabowski. Na 1/4 Piotrek Szefer z czasem 2h13' zajął drugie miejse w M40, świetny sezon zalicza również Robert Dziobiak który rok-do-roku poprawił się na ćwiartce o blisko 20’ 👏👏👏 Na deser mistrzowska sztafeta SBR Team z udziałem Michała Podsiadłowskiego w części kolarskiej oraz Adriana Zarzeckiego w części biegowej - odpowiednio 2h05' i 1h18', na mecie 3h48'. Nice!

Końcówka lipca to Triathlon Gołdap. Magda Warzybok zajęła trzecie miejsce open na dystansie ćwiartki,🍾🍾🍾 Agata Jarzembowicz z nową życiówką na tym dystansie stanęła tuż obok podium w swojej AG. Mąż Agaty ciachnął połówkę w 4h44', co dało mu szóste miejsce open oraz pudło w swojej kategorii wiekowej 🏆

Kolejny weekend to dla wielu naszych podopiecznych "cisza przed burzą" i ostatnia prosta w przygotowaniach do Ironman 70.3 w Gdyni. Nie zabrakło jednak udanych startów! W Biegu Powstania Warszawskiego z zaświatów powróciła Magda Juszczyk, a Magda Warzybok i Karol Bielarski mimo wymagających warunków ustanowili nowe rekordy życiowe - odpowiednio 48:17 i 36:54. W Blachowni podczas Elemental Triathlon Series udanie wystartował Jarek Rybitwa. Na dystansie olimpijskim wykręcił 2h17', o ponad 5' poprawiając swój najlepszy czas na tym dystansie!

20543204_10154652472341456_1927787142_o

Z początkiem sierpnia przyszedł czas na jeden z ważniejszych startów w sezonie - Ironman 70.3 w Gdyni. O tym, dlaczego z Gdyni wróciliśmy z tarczą przeczytacie tutaj :) W tym czasie trener Kowalski wraz z Kadrą Polski do lat 23 przebywał w węgierskim Velence na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. W bardzo mocnej obsadzie Miłosz Sowiński wywalczył 20 miejsce, najwyższe wśród Polaków.

W kolejny weekend Miłosz Sowiński zajmuje drugie miejsce na Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim w Chodzieży (1h48’), a Jacek Tyczyński wygrywa Kórnik Triathlon na dystansie ćwiartki (2h01') 🏆 Maksymilian Świderski zdobywa pierwsze szlify w rywalizacji międzynarodowej. W Pucharze Europy Juniorów w Rydze z czasem 1h04’ zajmuje 38 miejsce 💪💪💪 Marcin Krasoń zajmuje 6 miejsce na połówce w Chodzieży rozgrywanej w ramach Specialized Triathlon Series. Mete przekracza z czasem 4h36’ 😉 Kuba Kowalski finiszuje na dystansie sprinterskim w Siedlcach na 12 pozycji z czasem 1h18’ 👏👏👏 Challenge Finland - Olga Kowalska zajmuje 6 miejsce w kategorii PRO (4h35’), Tomek Kowalski 4 w AG 30-34 (4h33’) 😉

Kolejną kumulacją startową była niedziela 20 sierpnia. Z dystansem Ironman zmierzyli się Maciek Jarzembowicz (Ocean Lava Poland w Bydgoszczy/Borównie, 10h01' - debiut!), Marcin Młynarczyk (IM Kopenhaga, 11h49' - debiut!) i Konrad Stanoch (IM Kopenhaga, 12h55'). Rzućcie okiem na #3szybkie ze świeżo upieczonymi ludźmi z żelaza! Piotrek Szefer ustanowił w Borównie nowy rekord życiowy na połówce (4h31' w Borównie) i stanął na podium w swojej kategorii wiekowej - gratki

20901297_1467741886646012_5207073676134063658_o

Kolejny weekend i kolejne udany starty w Polsce oraz za granicą  Finał Triathlon Energy w Mrągowie to rekordy życiowe i najwyższe stopnie na podium w kategoriach wiekowych. Startem na połówce Tomek Socha zakończył solidny blok przygotowawczy przed Ironman Wales - 4h37’ dało 4 czas open i wygraną w AG. Na ćwiartce Artur Zawadzki wykręcił 2h12’ (podobnie jak Tomek - 4 open i wygrana w AG), Jarek Debert zaliczył świetny start i zameldował się z nową życiówką (2h25’), Mikołaj Kałużny odcina kupony po Ironmanie i przekracza metę po 2h36’ 💪💪💪 W Przechlewie bardzo udany sezon zakończył Robert Dziobiak meldując się na mecie połówki z czasem 5h32’, Adam Jaroniec z czasem 2h11’ zajął 7 miejsce na solidnie obsadzonej ćwiartce. Wreszcie Jacek Tyczyński podtrzymuje zwycięską passę i wygrywa ćwiartkę na Silesiaman Katowice, a Marek Musiał zajmuje trzecie miejsce w kategorii wiekowej podczas Ironman 70.3 w Zell-am-See! Miło, prawda? 😉