Catalonia Spring Camp 2018

Z przyjemnością zapraszamy na obóz triathlonowy, który odbędzie się w dniach 28.04 - 06.05.2017 w hiszpańskiej, a właściwie katalońskiej, miejscowości Banyoles!

Dlaczego Banyoles?
Banyoles to legendarna triathlonowa lokalizacja. Ze względu na świetne warunki od lat przyjeżdzają tutaj reprezentacje i teamy z całego świata, co roku odbywają się również zawody najwyższej rangi - ostatnie dwa lata to Klubowe Mistrzostwa Europy. Na miejscu czekają na nas rewelacyjne warunki do treningu pływackiego (kryte i odkryte baseny, do tego jezioro z torami do sesji open water), fantastyczne trasy kolarskie oraz świetne ścieżki biegowe. Wisienką na torcie jest wyjątkowy, leśny stadion Olot! Na przełomie kwietnia i maja można liczyć na wymarzoną pogodę :)Katalonia to region, w który łatwo się dostać m.in. tanimi liniami lotniczymi (RyanAir, WizzAir, zaskakująco dobre ceny ma Lufthansa). Transfer z lotniska Barcelona El-Prat zajmuje niecałe 90', transfer z lotniska w Gironie zajmuje niecałe 30'. Za dodatkową opłatą zapewniamy transfery z lotnisk do hotelu. Na miejscu proponujemy dwie formy zakwaterowania - domki holenderskie na campingu Village El Llac oraz pokoje jedno- i dwuosoboowe w Hotelu L'Ast. Wszystkie potrzebne do realizacji programu obiekty znajdują się w pobliżu i są łatwo osiągalne, podobnie jak kawiarnie, cukiernie i restauracje :)

Kiedy?
Rozpoczynamy od 28.04, a właściwie od noclegu z soboty na niedzielę - z 28 na 29 kwietnia. Większość połączeń ląduje w sobotę po południu, dołóżmy do tego transfer plus zameldowanie i już wiadomo, że w sobotę na miejscu nie potrenujemy. Pierwszy trening planujemy na niedzielny poranek w dniu 29 kwietnia, ostatni w niedzielny poranek 6 maja. Loty powrotne WizzAira z Barcelony to sobota wieczór, RyanAir to niedzielne popołudnie. 

Dla kogo?
Niezależnie, czy jesteś doświadczonym zawodnikiem, czy dopiero przygotowujesz się do pierwszego startu w triathlonie, obóz będzie dla Ciebie wartościowym przeżyciem. Kameralna grupa oraz stała obecność trenerów pozwoli dopasować trening do indywidualnych potrzeb i możliwości zawodników. Wszystkie zajęcia będą się odbywać przynajmniej na dwóch poziomach zaawansowania. Jednak jeśli dopiero co oderwałeś się od biurka przyjazd nie jest dobrym pomysłem. Powinieneś poświęcić trochę czasu na zbudowanie kondycji i poprawę umiejętności technicznych jazdy na rowerze. Potrafisz przebiec 10 kilometrów poniżej 50' i przejechać 40km w około 80' lub szybciej? Czekamy na Ciebie :-)

Z kim?
W czasie trwania obozu do dyspozycji zawodników będą trenerzy Olga i Tomek Kowalscy.

400_460_smart_original_99_nscxacOlga w umiejętny sposób łączy bogate doświadczenie zawodnicze z codzienną pracą trenera. Z wykształcenia jest fizjoterapeutką, ukończyła Wydział Rehabilitacji AWF w Warszawie. W ramach indywidualnej opieki trenerskiej prowadzi age-grouperów na zróżnicowanym poziomie sportowym – od początkujących do łapiących sloty na Mistrzostwa Świata. Sama jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz uczestniczką Mistrzostw Świata Ironman na Hawajach. Swoją wiedzą dzieli się m.in. na łamach miesięcznika "Bieganie".

400_460_smart_original_99_wrkrvrTomek wpółpracuje zarówno z zawodnikami wyczynowymi, jak i ambitnymi age-grouperami. Jego podopieczni wywalczyli parędziesiąt medali Mistrzostw Polski na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych, zdobywali kwalifikacje na MŚ Ironman na Hawajach i MŚ Ironman 70.3 oraz wielokrotnie reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej w zawodach ITU. W ostatnich latach możecie go spotkać na trasach crosstriathlonów - brał udział w Mistrzostwach Świata i Europy, w swojej kategorii wiekowej triumfował na zawodach z cyklu XTERRA i zdobywał medale Mistrzostw Polski. W latach 2015-2016 pracował w Polskim Związku Triathlonu jako trener główny i koordynator szkolenia olimpijskiego.

Jak wygląda program obozu?
Codziennie będziemy wykonywać od jednego do trzech treningów, które dostosujemy do możliwości zawodników. W programie znajdą się również sesje warsztatowe, podczas których przekażemy solidną dawkę triathlonowego know-how. W każdym tygodniu planujemy trzy do czterech sesji pływackich, kolarskich i biegowych.
 
Przykładowe plany dnia:
#1
8:00-9:30 Trening pływacki
12:00-14:00 Trening łączony: zakładka rowerowo-biegowa

#2
10.00-14.00 Trening kolarski
18:00 Regeneracyjne rozpływanie i odnowa biologiczna
20:30 Wykład – „Periodyzacja treningu u triathlonisty-amatora”

Oferta obejmuje:
  • pobyt w Hotelu L'Ast lub w Village El Llac wraz z wyżywieniem HB (2 posiłki dziennie),
  • profesjonalną opiekę trenerską,
  • uczestnictwo w zajęciach sportowych oraz teoretycznych przygotowanych przez kadrę trenerską,
  • opłaty za wstęp na obiekty sportowe,
  • niespodziankowy fant od Trinergy,
  • ubezpieczenie NNW i KL.
 
Koszty:
Koszt obozu różni się w zależności od wybranej formy zakwaterowania.
Przy zakwaterowaniu w pokoju dwuosobowym w Village El Llac cena wynosi 655 euro dla osoby trenującej oraz 410 euro dla osoby nietrenującej.
Przy zakwaterowaniu w pokoju dwuosobowym w Hotelu L'Ast cena wynosi 885 euro oraz 635 euro dla osoby nietrenującej.
Przy zakwaterowaniu w pokoju jednosoobowym w Hotelu L'Ast cena wynosi o 10 euro na dobę więcej.
W przypadku dzieci do 10 roku życia cena wynosi 375 euro w przypadku zakwaterowania z rodzicami w Hotelu L'Ast lub 200 euro w przypadku zakwaterowania z rodzicami w Village El Llac.

Hotel L'Ast:


Village El Llac:


Wszystkie formy zakwaterowania obejmują 8 noclegów oraz wyżywienie w formie HB (śniadanie i obiadokolacja). Cena dla osób towarzyszących nie obejmuje wstępu na obiekty sportowe, ubezpieczenia oraz "niespodziankowego fantu" od Trinergy. Płatność możliwa jest w dwóch ratach. W terminie 3 dni od momentu zgłoszenia należy wpłacić bezzwrotny zadatek w wysokości 500 euro, a następnie do 10 kwietnia br. pozostałą część kwoty. Wypożyczenie roweru oraz transfery są płatne dodatkowo: porządny sprzęt (karbonowa rama, osprzęt Shimano Ultegra) od 24 euro/dzień, transfer lotnisko-hotel-lotnisko - 40-50 euro, w zależności od godzin przelotów i wielkości grupy.
 
Zapisy
Wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane. Za pośrednictwem podlinkowanego formularza możesz się zapisać na listę rezerwową. Następnie trzeba poczekać na kontakt z naszej strony - odezwiemy się jedynie w sytuacji, gdy ktoś zrezygnuje i zwolni się miejsce. 

Poniżej minigaleria z rekonesansu obozowej okolicy w kwietniu 2017 :)

Nasi partnerzy