Sezon 2015 oficjalnie uważamy za zamknięty

Spotkaniem w Veloart Studio & Cafe 6 listopada, w gronie naszych zawodników i przyjaciół zakończyliśmy sezon 2015. Nagrodziliśmy zawodników, licytowaliśmy na szczytny cel wyjątkowe koszulki i wyjątkową, hawajską kawę prosto z Kona, rozlosowaliśmy upominki od naszych sponsorów i darczyńców. Był też niespodziewany, wyjątkowy Gość.

Grand Prix TRINERGY 2015 Pań wygrała, drugi rok z rzędu,  Iza Kuczyńska przed Magdą Warzybok i Kasią Czerwińską. Wśród Panów najlepszy był Łukasz Bednarek, przed Maciejem Jarzembowiczem i Piotrem Szeferem.
„Kapituła”, w skład której weszli trenerzy TRINERGY, przyznała też statuetki w czterech kategoriach. W kategorii WYNIK ROKU triumfował Miłosz Sowiński – pierwszy Polak na podium licencjonowanych zawodów IRONMAN 70.3. W kategorii DEBIUT ROKU zwyciężył Łukasz Kałużny, w kategorii PROGRES ROKU Paweł Kalinowski. Pierwszy raz przyznaliśmy nagrodę w kategorii PSYCHOFAN ROKU – dla kibiców wspierających zawodników na co dzień i angażujących się w życie klubu. Psychofanką Roku została Justyna Jarzębina.
 
IMG_4700
 
o14

Potężną dawkę emocji przyniosły licytacje, z których środki zostaną przeznaczone na rehabilitację Marysi Soleckiej i Leona Rendudy, dwójki dzieci naszych zawodników. Zaczęło się od „trzęsienia ziemi” J Na pierwszy ogień poszła tęczowa koszulka kolarskiego mistrza świata Michała Kwiatkowskiego z jego autografem, podarowana na licytację przez gospodarzy wieczoru z Veloart. Licytację wygrał Marcin Renduda, który… chwilę później przekazał trofeum do ponownej licytacji!!! Oczywiście Marcin zobowiązał się do wpłaty wylicytowanej kwoty. Za swój gest został później nagrodzony okularkami pływackimi od HUUB’a. Podczas drugiej licytacji tej samej koszulki na sali pojawił się…  jej właściciel - Michał Kwiatkowski. Próbował nawet rywalizować z naszymi zawodnikami, ale w licytacji nie dał rady :-) Najlepszy okazał się Wiktor Kozakowski, który tęczową koszulkę odebrał z rąk samego Mistrza.
Niespodziewany przebieg miała też licytacja paczki kawy podarowanej przez Magdę Warzybok. Kawa przyjechała kilkanaście dni temu z Kona na Hawajach, gdzie Magda wspierała naszych zawodników startujących w mistrzostwach świata IRONMAN. Ostatecznie koneserka tego trunku wykazała się wielkim sercem i za 200g kawy zapłaciła 1750 zł.!!! Za „okrągłe” sumki sprzedaliśmy też trzy koszulki z wyjątkowymi grafikami, w tym jedną od MKona – Marcina Koniecznego.

W sumie na konta Leona i Marysi wpłynie ponad 9500 zł.!!!
Małgosia i Olek Soleccy poinformowali nas, że kwota, która zostanie przekazana na konto Marysi pozwoli w częśći sfinansować zakup krzesła rehabilitacyjnego :-)
 
o22
 Ale żeby nie było tak, że na uroczystości zakończenia sezonu nasi zawodnicy i goście tylko wydają pieniądze (mimo że na szczytny cel), rozlosowaliśmy też kilka prezentów przekazanych przez naszych sponsorów i darczyńców. W rolę „sierotek” wcieli się Magda Mielnik i Miłosz Sowiński. Był m.in. zegarek Garmin, były pakiety startowe na cykl Volvo Triathlon Series 2016, bikefitting w Veloart, zestawy od Compressport , Agisko i High Level Center oraz okulary sportowe podarowane przez Małgosię Solecką.

Wychodząc naprzeciw prośbom tych licytujących, którzy licytacje przegrali (ale nie tylko tych), a mimo to chcą wpłacić środki na cel licytacji, podajemy numery kont Marysi Soleckiej i Leona Rendudy z odpowiednimi dopiskami.

Marysia Solecka
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: nr ewidencyjny: 7333, Solecka Maria - darowizna na leczenie i rehabilitację

Leon Renduda
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”,  ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: nr ewidencyjny 12747, Renduda Leon-darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
 
Marysia Solecka
W wyniku powikłań około porodowych cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Jest to choroba przewlekła powodująca zaburzenia ruchowe, zaburzenia w rozwoju umysłowym, mowy, widzenia, zachowania oraz epilepsję.
Marysia jest poddawana rehabilitacji od pierwszych tygodni życia. Dzięki zabiegom wielu specjalistów (neurologów, fizjoterapełtów, neurologopedów, psychologów, okulistów, ortopedów, pedagogów, terapeutów wzroku i komunikacji) robi małe kroczki w swoim rozwoju.
Obecnie, wraz ze wzrostem ciała, praca z Marysią na rehabilitacji czy w przedszkolu jest wręcz niemożliwa bez podtrzymującego Ją sprzętu. Co oczywiście zahamowało Jej udział w większości zajęć terapeutycznych. Nawet zwykłe czynności pielęgnacyjne, jak kąpiel czy karmienie, stały się wyjątkowo trudne. Ogranicza to również możliwość zatrudniania opiekunów do pomocy. Marysia wymaga opieki 24h na dobę, a opieka samych rodziców nie jest wystarczająca. 
Środki z licytacji przeznaczone zostaną na zakup sprzętu pozwalającego powstrzymać rozwój deformacji w ciele Marysi oraz ułatwiający pielęgnację i pracę terapeutyczno-rehabilitacyjną osobom opiekującym się Marysią.

Leon Renduda
Leon jest wesołym sześciolatkiem zmagającym się z chorobą genetyczną MECP2 Duplication.
Urodził się zdrowy. Dopiero po 10 miesiącach pojawiły się pierwsze symptomy choroby, która objawia się m.in. niepełnosprawnością intelektualną, problemami z poruszaniem się, zaburzeniami mowy.
Leon potrzebuje wszechstronnej terapii: rehabilitacji fizycznej, pedagogicznej, psychologicznej, logopedycznej. Po za tym jest normalnym chłopakiem, który ma trochę większe potrzeby i mniej czasu na zabawę. 


pm

Nasi partnerzy