Majowy miszmasz - podsumowanie bardzo udanego miesiąca :)

W maju triathlonowy sezon nabiera już zabójczego tempa: starty w praktycznie każdy weekend, od sprintów do długiego dystansu, pierwsze krajowe klasyki, a dla niektórych również zawody o najwyższym priorytecie. Nie brakowało spektakularnych sukcesów takich jak wygranie Triathlon Sieraków przez Olę Sosnowską czy zdobycie kwalifikacji na Hawaje przez Marka Musiała, ale też szeroko komentowanych porażek jak DNF Michała Podsiadłowskiego w Sierakowie… ale po kolei!

Na pierwszy ogień poszedł Elemental Triathlon w Olsztynie rozgrywany 14 maja. Rywalizację otworzyli Łukasz Komierowski i Paweł Zdort, którzy w ramach porannej zakładki zaliczyli Elemental 10k Run w Olsztynie. Dycha zajęła im odpowiednio 40:35 i 45:32, dobra robota i bez dłuższego świętowania polecieliśmy dalej z treningiem :) Kilka godzin później przyszedł czas na dystans sprinterski i olimpijski, obydwa rozgrywane w randze Pucharu Polski. Na sprincie o zwycięstwo walczył Miłosz Sowiński, który w kategorii Elity zajął ostatecznie drugie miejsce i jednocześnie triumfował w kategorii zawodników do 23 roku życia! Dystans sprinterski ukończyli również Max Świderski (1h03') oraz Anna Zdort (1h26'). Dystans olimpijski najszybciej pokonał Sergiusz Sobczyk, który z czasem 1h48' zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz trzecią pozycję open. Z bardzo dobrej strony pokazał się Artur Zawadzki, który również triumfował w swojej AG (1h53') oraz uplasował się na 9 pozycji w generalce!

Równolegle rozgrywano Ironman 70.3 Pays D’Aix. W Prowansji startowali powracający po kontuzji Tomek Nowacki oraz Darek Świderski. Tomek pojawił się na mecie z czasem 5:21:19, Darek z czasem 5:35:31 - gratulacje!

18446666_1793607413986324_3606963170808206031_n

Kolejny weeekend rozpoczął się wygraną Marka Musiała w swojej kategorii wiekowej podczas pełnego Ironmana na górzystym i upalnym Lanzarote. Wygrana oznacza oczywiście kwalifikację na Mistrzostwa Świata na Hawajach, więcej o przygotowaniach Marka znajdziecie w dziale Road to the World Champs.

18766948_1145540222218503_283035917_o

Pokaźna ekipa naszych podopiecznych startowała w Ironman 70.3 w austriackim St. Polten. Niska temperatura, siekący deszcz, porywisty wiatr w połączeniu z górzystym terenem nie pozwoliły na wykręcenie zabójczych czasów, ale nie brakowało udanych występów. Dobre miejsca w kategoriach wiekowych, kolejne trzy sloty na MŚ w Kaczejnodze, wreszcie wygrana w ironmanowej klasyfikacji TriClub - wracamy z tarczą :) Poniżej czasy finisherów w barwach Trinergy:
Bartek Danek 5:04

Równolegle sporo działo się na arenach krajowych. Podczas Garmin Iron Piaseczno na dystansie 1/8 trzecie miejsce open zajmuje Max Świderski, a na podium w swoich kategoriach wiekowych wskakują Radek Pawłowski oraz Maciek Jarzembowicz (odpowiednio 10 i 11 miejsce open). Wisienką na torcie jest powrót Maćka Dowbora na triathlonowe trasy - trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia! Ćwiartka to dobre występy Jacka Tyczyńskiego oraz Sergiusza Sobczyka. Jacek z czasem 1:58 zajął 5 miejsce open i stanął na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej. Serek wykręcił 2:02, co dało mu 9 pozycję oraz 2 miejsce w AG.

Podczas Volvo Triathlon Series w Brodnicy na dystansie 1/8 kolejne pudło w kategorii wiekowej zaliczył Michał Grabowski, a na ćwiartce rozszalał się Daniel Glajc - zajął 4 miejsce open i drugie w swojej AG.

Projekt bez tytułu (7)

Ostatni weekend maja to tradycyjnie Triathlon Sieraków. Mimo wymagających warunków padło sporo rekordów życiowych, a nasi podopieczni regularnie stawali na pudle. W sobotę zaszczyt przypadł Magdzie Warzybok i Justynie Brodowskiej, rywalizujących na dystasnie 1/4 IM . Dzień później na połówce również nie zabrakło sukcesów 😃 Ogromne gratulacje wędrują do Oli Sosnowskiej, która okazała się najszybszą zawodniczką i triumfowała w klasyfikacji generalnej całych zawodów!!! W czołowej dyszce zameldowała się również Małgorzata Chojnacka, która z dużą przewagą triumfowała w swojej kategorii wiekowej :) Wśród panów w czołówce klasyfikacji generalnej zameldowali się Marcin Lipowski oraz Adam Jaroniec, oczywiście zaliczając podium w swoich AG. Mimo bardzo wymagających warunków solidne życiówki ustanowili Daniel Glajc (wygrana w AG!), Marcin Krasoń, Maciej Jarzembowicz oraz Karol Bielarski. Piotrek Daruk i Michał Podsiadłowski skończyli zawody w karetce - uspokajamy, że u nich wszystko w porządku!

Karol Bielarski 5:05

Naszych podopiecznych nie zabrakło również na Łużyckim Ściganiu - indywidualnej jeździe na czas rozgrywanej w podwarszawskich Gassach. Dystans 20 kilometrów najszybciej pokonał Paweł Zdort, który z czasem 28:37 zameldował się jednocześnie na 3 miejscu w kategorii wiekowej. Miejsce za nim z 9’’ straty zameldował się Radek Pawłowski. Bardzo udany występ zaliczyła również Gosia Nowacka, która wygrała swoją AG i zajęła 3 miejsce open z czasem 32:53. Wszystkim gratulujemy!!!