GIT Piaseczno, czyli rozkręcamy sezon startowy

Cykl Garmin Iron Triathlon ruszył w ostatnią niedzielę zawodami w Piasecznie pod Warszawą. Do wyboru były dwa dystanse: 1/8 IM i 1/4 IM, a na starcie duża reprezentacja TRINERGY TEAM. W sumie na obu dystansach ścigało się 25 naszych zawodników i podopiecznych naszych trenerów. Miłosz Sowiński zajął drugie miejsce na dłuższym dystansie w klasyfikacji open, Marcin Sowiński wygrał swoją kategorię wiekową, a na drugim miejscu w swoich kategoriach stanęły Dobrochna Mierzejewska i Magda Warzybok…, a tak naprawdę Magda nie stanęła na podium, ale o tym dalej.

IMG_0834

Warunki do ścigania były dobre, trasa, zwłaszcza biegowa, trudna, a atmosfera zawodów niemal rodzinna, co pewnie koiło trochę nerwy debiutantów.  O 11.45 do boju ruszyli zawodnicy na dystansie 1/8 IM, a kwadrans później 1/4 IM. Olbrzymie emocje towarzyszyły rywalizacji elity właśnie na dłuższym dystansie. Do walki o zwycięstwo włączył się również Miłosz Sowiński, który na etap biegowy ruszył w pierwszej grupie zawodników. Szybko od rywali oderwał się późniejszy zwycięzca Marcin Ławicki, a za jego plecami Miłosz toczył bój z Mikołajem Luftem. A tak naprawdę, to emocji dostarczyła nam… kolka, która dokuczała Miłoszowi, bo gdyby nie ten problem, to pewnie takiej rywalizacji o 2. miejsce by nie było. Ostatecznie Miłosz poradził sobie z kolką, na ostatniej pętli biegu odzyskał drugą pozycję i do mety zdążył jeszcze wypracować sobie 18 sekund przewagi. Świetnie spisał się również tata Miłosza – Marcin Sowiński, który pewnie wygrał swoją kategorię wiekową. Na walkę o podium w swojej kategorii liczył też Kamil Nagórski. Niestety defekt roweru sprawił, że Kamil stracił na etapie kolarskim ok. 5 minut.

piaseczno-11  IMG_0831

IMG_0871

IMG_1007  justyna

Nasze dwie startujące w Piasecznie Panie też nie pozwoliły na to, żeby ich występ przeszedł bez echa. Dobrochna Mierzejewska zajęła 2. miejsce w kategorii, finiszując na 8. pozycji wśród Pań na dystansie 1/4 IM. Natomiast Magda Warzybok, na dystansie o połowę krótszym, dotarła na metę na 6. miejscu. A ponieważ na tym dystansie organizator przewidział tylko dwie kategorie wiekowe, to Magda w swojej była sklasyfikowana na 5. miejscu. Podczas dekoracji okazało się, że zwycięzcy w klasyfikacji open nie są nagradzani w kategoriach wiekowych, co spowodowało, że na drugie miejsce awansowała właśnie Magda. Niestety na podium nie stanęła, gdyż nieświadoma sytuacji opuściła wcześniej teren zawodów. To był drugi start Magdy w zawodach triathlonowych i druga sytuacja, kiedy zajmuje miejsce na podium, ale nie uczestniczy w dekoracji z powodów, powiedzmy… proceduralnych. Podobna sytuacja wydarzyła się w ubiegłym sezonie podczas Herbalife Triathlon Gdynia. Mamy nadzieję, że do trzech razy sztuka i następnym razem Magda Warzybok pojawi się na dekoracji.
A najbliższa okazja już za tydzień w Sierakowie, dokąd TRINERGY TEAM wybiera się w baaardzo licznym składzie.

IMG_1062

Wypada jeszcze wspomnieć o naszych najmłodszych zawodnikach. W Piasecznie przy okazji GIT rozegrano kilka biegów dla dzieci, w których startowały też pociechy naszych zawodników. I to startowały z sukcesami. Z miejscami na podium włącznie. Wszystkim gratulujemy!