Dzień Niepodległości w biegu i pieczona gęś Jacka Tyczyńskiego

Jak Polska długa i szeroka, w ostatni, długi weekend można było wystartować w Biegach Niepodległości. Skrzętnie z tego korzystali nasi zawodnicy. Padło kilka bardzo dobrych wyników, a Jacek Tyczyński stanął na najwyższym stopniu podium.

Już w sobotę w Białymstoku „Niepodległościowe” starty rozpoczęli Ola Sosnowska i Marcin Lipowski. W tamtejszym Biegu Niepodległości na dystansie 10km dobiegli do mety odpowiednio w 45:04 i 38:48.

GESI1Jacek Tyczyński był bezkonkurencyjny w III Biegu Gęsi, który odbył się z okazji Dnia Niepodległości w Jerzmanowej koło Głogowa na Dolnym Śląsku. 10 km mocno pofałdowanej trasy Jacek przebiegł w czasie 33:15 (!!!) i drugiego zawodnika wyprzedził o dokładnie 1’10’’. Ciekawostką jest fakt, że bieg rozgrywano po zachodzie słońca, a zwycięzca w nagrodę otrzymał… pieczoną gęś!!!

W Gdyni w Biegu Niepodległości startował Marcin Konieczny. 10 km pokonał w czasie 34:51 i w swojej kategorii wiekowej zajął 4. miejsce.

W Warszawie padł rekord frekwencji w polskich biegach masowych. Do mety dotarło 12 295 biegaczy. Swój wkład w ten rekord miał też TRINERGY TEAM, którego reprezentacja licznie stawiła się na starcie. Dla niektórych był to ostatni start mijającego sezonu, dla innych pierwszy nowego. A że pogoda w tym roku była doskonała do biegania, to czasy w większości były zgodne z planem lub lepsze.

FullSizeRender (4)

W niedzielę w Atenach w maratonie wystartował Paweł Durjasz. Na bardzo trudnej trasie złamał „z zapasem” 4 godziny. Dobiegł do mety w czasie 3:54:30.